Haber

Ali Öztunç: Defalarca ‘Şehir Hastanesi Fay Hattı Üzerinde. ‘Bunu burada yapma’ dedim, dinlemediler. Şehir Hastanesinin Durumu Ortada

HABER: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

Kahramanmaraş’ta yeni yapıldığı halde depremde hasar gören Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne ait CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Ben defalarca ‘Şehir hastanesi fay hattı üzerindedir. İşte’ dedim, dinlemediler. Şehir Hastanesi’nin hali belli. Devletin yaptığı binalar depremde sağlam durmalı. Dünyanın her yerinde aynı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, depremde hasar gören Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi ile ilgili ANKA Haber Ajansı’na konuştu. Öztunç şunları söyledi:

“KAÇ KEZ ‘ŞEHİR HASTANESİ FAY HATTI ÜZERİNDE. BURADA YAPMAYIN’ DEDİM, DİNLEMEdiler”

Defalarca ‘Şehir hastanesi fay hattı üzerinde, burada yapmayın’ dedim. Geçen sene TBMM’de konuştum daha önce önerge vermiştim yine Meclis’te konuştum ‘burada yapmayın’ dedim dinlemediler Kent Hastanesi’nin durumu belli bıraksınlar. gidin görün Şehir Hastanesinin durumu belli, bakımı ortada, binanın içi ortada.

Devlet hastane yapıyor. Devletin yaptığı binalar sarsıntılarda sağlam durmalıdır. Dünyanın her yerinde böyledir. Biz de gittik. Çünkü yanlış yaptılar. Şirket nasıl sarayı yaptıysa Tayyip Erdoğan’a bir şey olmaz diye çok güzel yaptı. Tayyip Erdoğan kendisi için sağlamlaştırmış ama buradaki Maraşlılar için sağlam olmadığı da aşikar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu