Haber

Almanya’da tren ve toplu taşıma araçlarında bıçak taşıma yasağı talebi

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, trenlerde ve şehir içi toplu taşıma araçlarında yaşanan şiddet olaylarının önlenmesi için bıçak taşıma yasağı getirilmesini talep etti.

Bild am Sonntag gazetesine konuşan Faeser, eyalet içişleri bakanlarının katılacağı toplantıda trenlerde ve şehir içi toplu taşıma araçlarında bıçak taşımanın genel olarak yasaklanmasını önereceğini belirtti.

Faeser, şiddetli şiddeti önlemek ve sıkı denetimler yapmak için yasağın getirilmesinden yana olduğunu belirterek, yasağın tren istasyonlarında federal polis, eyaletlerde ise toplu taşıma araçlarında polis tarafından kontrol edilebileceğini kaydetti. .

Nancy Faeser, silah şartlarını ihlal edenlerin ağır suçlar işlediklerini ve bunun cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Polis sendikasından yapılan açıklamada Faeser’in önerisi eleştirilirken, genel bıçak taşıma yasağının denetim altına alınamadığı belirtildi.

Alman demiryolu şirketi Deutsche Bahn’dan yapılan açıklamada, demiryollarının taşıma yönetmeliğinde “diğer yolcuları rahatsız edip yaralama veya trene zarar verme olasılığı bulunan cisim ve maddelerin el bagajı veya yük olarak taşınamayacağına” dikkat çekildi. , bıçak taşıma yasağına benzer bir yasağın olduğu. Ancak şirketin bu tıbbi teklifleri geçmişte olduğu gibi desteklediği aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu