Haber

İZSU’dan ‘Geleceğe miras’ sloganıyla 28 milyar toplu açılış ve temel atma töreni

Yaşayan Körfez seferberliği başta olmak üzere birçok değerli projeyi hayata geçiren İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir’in altyapısına odaklanan yatırımlarını kamuoyuna tanıtıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU’nun 28 milyar liraya ulaşan yatırım ve projelerini yarın (22 Ocak Pazartesi) Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek Büyük Altyapı Yatırımları Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde kamuoyuna açıklayacak.

Dirençli şehir İzmir vizyonu doğrultusunda kapsamlı bir yol haritası çizen İZSU Genel Müdürlüğü, 2019 yılından bu yana kent genelinde 11 milyar lira yatırım yaptı. Toplam 3.200 kilometre içme suyu, 1.400 kilometre atık su ve 300 kilometre yağmur suyu seperasyonu Hatlar 5 yılda üretildi. İçme suyu ve atıksu arıtma tesisleri olmak üzere toplam 27 tesis inşa edilirken, mevcut 4 tesisin kapasitesi artırıldı. 3 milyar liralık yatırımla başlayan birçok projenin imalat çalışmaları devam ederken, İzmir’in geleceğine miras kalacak 14 milyar liralık uzun vadeli yatırımların müjdesi verildi.

İZSU Genel Müdürlüğü, tamamlanan, devam eden ve yapılacak yatırımlarla birlikte toplam bütçesi 28 milyar liraya ulaşan altyapı yatırımlarının hayata geçirilmesi amacıyla Büyük Altyapı Yatırımları Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni düzenleyecek. 22 Ocak Pazartesi günü saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek tören vatandaşlara açık olacak.
 
Başkan Soyer’den davet
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’i dayanıklı, güvenli ve yaşanabilir bir şehir haline getirme hedefiyle 5 yıldır yer altına yaptığımız yatırımlarımız artık gün yüzüne çıkıyor. Geçmiş 50 yılın sorunlarını, gelecek 50 yılı güvence altına alacak şekilde çözüyoruz. Geleceğe Miras başlığı altında düzenleyeceğimiz toplu açılış ve temel atma töreninde tüm hemşerilerimizi bu gururu paylaşmaya davet ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mut-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu