Haber

Kastamonu İHH’sından “yüzyılın felaketi”nin yaşandığı bölgeye her gün bir tır dolusu yardım gönderiliyor.

Kastamonu İHH İnsani Yardım Derneği, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illere her gün bir kamyonla kentte toplanan insani yardımları deprem bölgelerine gönderiyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Türkiye genelinde deprem bölgesine yardımlar sürüyor.

İHH İnsani Yardım Derneği’nin Kastamonu’da başlattığı yardım kampanyası kapsamında Cumhuriyet Meydanı’na getirilen insani yardım malzemeleri, gönüllüler tarafından paketlenerek bir TIR’a yükleniyor.

İHH Lideri Kadir Horuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye her gün bir yardım tırı gönderdiklerini söyledi.

4’üncü TIR’ı deprem bölgesine kaldırdıklarını belirten Horuz, “İnşallah yarın 5’inci tırımız kaldırılacak. Buradaki kardeşlerimizle güzel bir dayanışma içinde afetzedelere yardım etmeye çalışıyoruz. Öncelikli olarak battaniye çalışması yaptık, 1. ve 2. tırlarımızda ısıtıcı ve çadır. 3. ve 4. tırımızda yiyecek içecek hizmeti verildi. Hijyen paketi olarak çalıştık.” dedi.

Bölgede tüp ihtiyacı olduğu için 500 tüp göndereceklerini belirten Horuz, “Tüp ve akaryakıt ihtiyacı çok fazla. Soba ve çadır ihtiyacı var. Diğer tırımızda soba, tüp ve mama var. malzeme ağırlıklı olacak. İHH Vakfı’nın belirlediği yerlere tırlarımızı sevk ediyoruz. Aynı zamanda tırlarımız da Malatya’ya gidiyor.” terimleri kullandı.

yapraklihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu