İş

Elektrikli araç şarj istasyonları için işletme ruhsatı

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına Dair Yönetmelikte değişiklik içeren yönetmeliğe göre, “elektrikli araç şarj istasyonu alanı” olarak ayrılan parsellerde kurulacak müstakil elektrikli araç şarj istasyonlarına işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilecek.

Diğer işyerleri ve toplu yapılarda kurulacak ve işletilecek elektrikli araç şarj istasyonları için yetkili idarelerce yer seçimi yapılacak ve faaliyet izin belgesi düzenlenecek. Yer seçimi ve faaliyet izin belgesi düzenlenen istasyonlar için ayrıca işyeri açma ve çalışma ruhsatı aranmayacak.

Elektrikli araç şarj istasyonlarına işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile yer seçimi ve faaliyet izin belgeleri büyükşehirlerde büyükşehir belediyesi tarafından verilecek.

İşletme ruhsatı ile işletilen bağımsız elektrikli araç şarj istasyonları bünyesinde idari bina, tuvalet, market, çayhane, mescit, büfe, kafeterya, kafeterya, oto elektrik, lastikçi, yıkama yağlama ve inşaat elemanları yer alacaktır. ve işletme ruhsatı.

Metrekare başına 25-50 lira arasında bir fiyat alınacak.

Araç şarj istasyonunun alanı ile istasyon nedeniyle kullanılan alanların toplamı şeklinde yer seçimi ve yer seçimi için metrekare başına metropollerde 50 lira, diğer yerlerde 25 lira üzerinden ücret alınacak. faaliyet izni belgeleri.

Belirlenen bu fiyatlar, her takvim yılı başından itibaren geçerli olmak üzere bir önceki yıl için Vergi Tarz Kanunu kararlarına göre belirlenen yeniden değerleme oranında artırılacaktır. Bu fiyat dışında herhangi bir rastgele fiyat veya istasyonlar için ücret alınmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu